פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה הינה מחלה המופיעה בכ3% מהאוכלוסייה (פי 6 אצל נשים), ומתבטאת בשיבוש בהולכת הכאב ועיבודו במערכת העצבים המרכזית במוח. המחלה מתבטאת באותות כאב הנשלחים לגוף בעוצמות שונות, לאורך מערכת השריר והשלד- ללא הפסקה.

התסמינים והסימנים העיקריים שלה הם כאבי שרירים מפושטים באזורים רבים בגוף, רגישות כואבת במישוש ולחץ בנקודות מסוימות (tender points), בדרך כלל סימטריות, קיפאון מסוים בתנועות בקימה בבקרים, פאראסטזיות (הפרעות בתחושה), ותסמינים רבים נוספים, החל מהפרעות שינה, אובדן צלילות המחשבה, בעיות במערכת העיכול ורגישות יתר של החושים השונים.

אנשים המתמודדים עם המחלה מדווחים שפיברומיאלגיה היא מחלה של עליות ומורדות. היא אינה ריצת ספרינט אלא מרתון ארוך. יש ימים טובים יותר וימים קשים יותר, אבל היא תמיד ברקע, משפיעה על כל חולה בדרך אחרת.

נכון להיום, אין טיפול רפואי לפיברומיאלגיה. משככי כאבים לרוב אינם נותנים מענה הולם, לכן ההמלצה היא שילוב של כל טיפול שמסייע בהפחתת הכאב והגברת התפקוד.

מחקרים מראים, כי למרות התפיסה הרווחת להימנע מפעילות גופנית (עקב כאב) שהשתתפות בפעילות גופנית בעצימות נמוכה לאורך זמן מטיבה מאוד עם החולים במחלה, ואף מסייעת בהפחתת הכאבים. פיזיותרפיסט המתמחה בשיקום כאב, יוכל לסייע לך למצוא את הפעילות הגופנית שמתאימה לך!

אנחנו בRestart Therapy מעניקים טיפול לחולי פיברומיאלגיה בשני דרכים:

טיפול פרטני בבית- טיפול מותאם על ידי מרפאה בעיסוק ו/או פיזיותרפיסט. ניתן ליצור קשר טלפוני לקבלת ייעוץ והמלצה לגבי סוג הטיפול הנחוץ.

טיפול קבוצתי- פיברומיאלגיה הנה מחלה סטיגמתית וההתמודדות החברתית והרגשית עם המחלה הנו ייחודי ביחס למחלות אחרות. לכן, החלטנו לפתוח בתכנית קבוצתית (12 מפגשים חד שבועיים בקבוצה קטנה). במהלך המפגשים המשתתפים רוכשים ידע וכלים פרקטיים (תרגילי נשימה, המלצות לשינויים בתזונה ומתכונים ועוד). את הקבוצה מנחות הגב' אסתי נעים-פלד (מרפאה בעיסוק) והגב' צופיה שטייר (נתורופתית ומטפלת במגע).

לקבלת מידע לגבי הקבוצה ופעילותה לחצו כאן.

 

 

התקשרו כעת להתייעצות והתאמת טיפול, ויחד נשבור את מעגל הכאב ואי הפעילות

רוצה לקבל יעוץ אישי?

אנחנו פה בשבילך, ליצירת קשר אודות טיפולים וקבלת יעוץ אפשר למלא את הטופס: